Objevte kolekci pamětních skel z prvotřídního českého křišťálu

Památeční diamant

Památeční diamanty ALGORDANZA představují jedinečný drahokam, který vzniká přímo z popela či vlasů milované osoby. Budou Vašim nejosobnějším pamětním šperkem a věčné dědictví pro další generace. Mají naprosto stejné vlastnosti a vzhled, jako přírodní diamanty. Jsou od nich absolutně k nerozeznání – jedná se o opravdové diamanty. Diamanty vznikají ve Švýcarsku, tudíž jsou zaručeny švýcarskou kvalitou.

Uhlík je prvkem života a základ každého diamantu tvoří až 99,9% uhlíku. Přirozeně vznikají diamanty za obrovského tlaku a za ohromného tepla v útrobách země. Abychom vytvořili diamant z vlasů, musíme simulovat stejné podmínky. Proto nejdříve potřebujeme izolovat uhlík z vlasů, přeměnit ho na grafit a následně ho za obrovského tlaku a teploty přeměnit na osobní diamant. Pro vznik diamantů stačí pouze 5g vlasů.

Osobní diamanty ALGORDANZA září ve výjimečných, různě namodralých odstínech. Každý diamant se třpytí ve své vlastní, unikátní, modrošedé barvě a je projevem své jedinečnosti. Barva závisí na bóru obsaženém ve vlasech a následně i v diamantu. Čím více bórů krystalová mřížka diamantu obsahuje, tím je modrý odstín tmavší.

Broušení diamantu je umění, díky kterému se v něm probudí výjimečný třpyt. Všechny broušené osobní diamanty jsou broušené ručně prověřenými experty. Vyberte si Váš oblíbený brus, nebo se rozhodněte pro surový diamant – tak, jak se sám unikátně zformoval.

Varianty:

  • PURE – Ryzí památeční diamant ALGORDANZA Pure je vyroben výhradně z uhlíku izolovaného ze zpopelněných ostatků milovaného zesnulého. Pro výrobu alespoň jednoho diamantu je zapotřebí nejméně 500g popela.
  • HAIR – Památeční diamant ALGORDANZA Hair je vyroben z uhlíku, který je získán z vlasů milované osoby. Pro výrobu je zapotřebí 5g vlasů. Diamant z vlasů je jedinečnou příležitostí v případě, že není žádoucí nebo z nábožensko-kulturních důvodů přípustná kremace.
  • ORIGIN – V případech, kdy není k dispozici dostatek zpopelněných ostatků nebo dostatek vlasů, lze využít druhý zdroj uhlíku. Jako druhý zdroj uhlíku lze použít osobní dopisy, deníky nebo obrázky, které mají přímou souvislost se zesnulou osobou.

Vybrat si můžete z různých velikostí, průměrů a tvarů.

Pro objednání nás stačí kontaktovat. Domluvíme se s Vámi na všech detailech, odsypeme kousek popela či vlasů a pak už jen popel/vlasy zašleme do Švýcarska, kde se diamanty vyrábí. Celý proces, hlavně díky zrání diamantu, trvá půl roku.

+420 601 556 498K dispozici od 9:30 do 16:00
info@weburny.cz