Objevte kolekci pamětních skel z prvotřídního českého křišťálu

Smuteční šperky s popelem

Smuteční šperky jsou velmi osobní formou smuteční vzpomínky. Tento památeční šperk můžete nosit stále při sobě jako milou a intimní vzpomínku na svého blízkého.

Nový trend?

Přestože pietní šperky na popel působí jako novodobý trend, jejich historie sahá hluboko, prakticky až k počátkům křesťanství. Ostatky svatých se totiž uchovávaly velmi podobně. Popel, vlasy či zuby svatých byly vsazovány například do předmětů určeným k náboženským rituálům.

Co je šperk na popel?

Šperk na popel obvykle představuje přívěsek, který si můžete zavěsit na řetízek nebo náramek. Přívěsek v sobě ukrývá dutinku, do níž se vsype malé množství popela zesnulého a tato dutinka je pak neprodyšně uzavřena těsnicím šroubkem se závitem. Šperky jsou vyhotoveny z nerezové chirurgické oceli.

U nás si můžete vybrat z více než 20 druhů šperků včetně náušnic. Řetízek není součástí šperku. Můžete si ho u nás však samostatně pořídit či si šperk pověsit na Váš oblíbený řetízek.

V případě objednávky Vám přijde v ozdobné krabičce šperk plus návod a malý trychtýřek, kterým můžete popel vsypat dovnitř šperku. Přesypání tak zvládne každý sám doma. V případě potřeby tuto službu nabízí i pohřební služba.

+420 601 556 498K dispozici od 9:30 do 16:00
info@weburny.cz