Ekologická urna Mare - Světle modrá
Ekologická urna Mare - Světle modrá
Ekologická urna Mare
má povrch ve světle modrém provedení. Model Mare je navržen speciálně pro uložení do vody, například při rozptylu nebo uložení popela do moře. Po vložení do vody se urna postupně rozpadá a umožní přirozené uvolnění popela do mořského prostředí, kde se celý materiál následně ekologicky rozpustí. Tento způsob posledního rozloučení je velmi citlivý k přírodě a zároveň symbolicky propojuje památku zesnulého s přírodním koloběhem.
Co jsou "Ekologické urny" a jaké jsou jejich výhody?
Respekt a odpovědnost k životnímu prostředí je velmi důležitou součástí našeho podnikání. Urny jsou vyráběny z materiálu ARBOFORM®, jehož hlavními složkami jsou lignin (cca 30%), celulóza (cca 60%) a přírodní přísady. Tyto urny jsou 100% biologicky rozložitelné v zemi a zároveň jsou velmi odolné v suchém prostředí. Pokud tedy urnu uložíte kamkoliv jinam než do země, vydrží vám neporušená. Jakmile urnu vložíte do země, začne se pomalu rozkládat a přeměňovat na vodu, oxid uhličitý a humus.(Rozklad urny začíná po jednom roce v zemi a trvá cca 5 let do kompletního rozložení.)
Výhody:
- Šetrné k životnímu prostředí
- Vyrobeno z obnovitelných zdrojů
- V suchu vydrží vcelku
- Široká nabídka

Další informace
- Rozměry urny jsou speciálně uzpůsobeny tak, aby do ní bylo možné vložit úřední vložku z krematorií v České republice.
- Urna obsahuje provázky určené k manipulaci s urnou a jejímu spouštění během pohřbu do země. Pokud se provázky nevyužijí, lze je protáhnout tak, aby knoflíčky na jejich koncích zapadly do připravených otvorů a nebyly viditelné.
| Materiál | Celulóza |
|---|---|
| Barva | Modrá |
| Typ dekoru | Bez motivu |
| Motiv | Bez ničeho |
| Výška | 28 cm |
| Šířka/ průměr | 21 cm |
| Váha | 0,6 kg |
| Objem | 4,0 l |
| Lze vložit úřední vložku | ✔ |



